Филип Талески стана татко, ја покажа малата принцеза

ИЗВОРСкопје24
|

Ракометарот Филип Талески неодамна стана татко на девојче.

Тој стапи во брак со Ена, македонка која живее во Германија, а ова е инаку нивното прво дете.

Фотографии од малата принцеза на социјалните мрежи сподели бабата, па напиша „Станав баба прекрасно чувство“.

Љ.С.