Фотографии од луксузниот дом на Здравко Чолиќ – неговата ќерка покажа детал кој никој не го знаел

ИЗВОРСкопје24
|

Добро е познато дека легендарниот Здравко Чолиќ живее со семејството во луксузен дом на Кошутњак. Неговата вила е опкружена со зеленило, има огромен дво, но и високи безбедносни меки кои никогаш не ги нагласил Чолиќ во јавноста.

Она што досега не сме имале можност да го видиме е внатрешноста на куќата во која живее легендарниот пејач. Сепак, на фотографиите кои ги објави младата Уна може да се види како изгледа нивниот дом. Луксуз и двор полн со зеленило. Убавата тераса е нешто што го карактеризира домот на Чолиќ, а секако еден од најубавите делови на куќата е дворот во кој се наоѓа базенот.

Во летниот период во дворот има трамболина за која досега никој не знаеше дека постои. Уна веројатно ја користела кога била помлада.