Фотографија која е најтешка за Анастасија – додека сите молчат се огласи братот на Гудељ

|

Фудбалерот и репрезентативецот на Србија, Немања Гудељ во понеделникот објави дека заедно со Анастасија Ражнатовиќ го загубиле бебето во петтиот месец од бременоста.

Сега се огласи и неговиот брат Драги кој на својот Инстаграм профил сподели фотографија од Немања на која се гледа како ја држи раката крената кон небото.

-Знам дека ќе не гледа сите од горе, напиша тој и додаде емотикони со ангелче и срце.

Инаку српските медиуми пишуваат дека Анастасија ќе се врати дома во Белград во недела по тешкиот период кој тешко го преживува.