(ГАЛЕРИЈА)Се ожени генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски

|

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски викендов се ожени со неговата избраничка Андријана Јакимовска.

Судбоносното „да“ го кажаа во манастирот Јоаким Осоговски во Крива Паланка.

Николовски ја запроси својата сопруга во словенечкото гратче Порторож покрај брегот на Јадранско Море, пред неколку месеци, кратко откако се повлече од министерското место во Министерството за земјоделие.