Го гледаме како лудиот Газанфер во „Мојот вујко” – Актерот сосема поинаков во реалноста (ГАЛЕРИЈА)

ИЗВОРСкопје24
|

Турските серии во моментов се хит во Македонија, но и во целиот Балкан, па не е ни чудо што публиката почна да се интересира за нивните главни херои и она што тие го прават во приватниот живот. Серијата „Мојот вујко“, моментално во нашата земја е вистински хит.

Најголемиот дел од згодите и незгодите кои ги доживуваат главните ликови во филмот нема да бидат толку интересни доколку не е тука забавниот чичко Газанфер.

Неговото вистинско име е Сехсувар Актас и во Турција тој е вистинска ѕведа. Актерот има 55. години и е еден од најпопуларните театарски актери во Турција. Погледнете како изгледа тој во приватниот живот, надвор од камерите: