Го напушта жирито на „Ѕвездите на Гранд“ – Јелена Карлеуша објасни што всушност се случило

ИЗВОРСкопје24
|

По брзото ширење на информации дека повеќе нема да седи на столчињата на жирито, пејачката објави и ја објасни својата страна.

Откако одекна веста дека во новата сезона на музичкото натпреварување Звездите на Гранд, покрај Марија Шерифовиќ, Драган Стојковиќ Босанац, Ана Бекута, Ѓорѓе Давид и Вики Миjковиќ, Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе биде во улога на жири, додека на жирито ќе биде Саша Поповиќ, Снежана Ѓуришиќ и Александар Милиќ Мили, Јелена Карлеуша исто така објави дека повеќе нема да седи во менторски столчиња.

Таа ја сподели својата позиција на својот профил на Инстаграм.

Таа, исто така, објави известување на една од фотографиите, што нејзиниот ПР и го испрати на горенаведената продуцентска компанија преку е-пошта.