Го оставила еден месец по породувањето: Eве како изгледа поранешниот на Александра Радовиќ (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Иако многумина можеби не знаат но пејачката Александра Радовиќ со бизнисменот Александар Зеремски ја има ќерка Нина, за која е многу приврзана.

Александра долго ја криеше врската со бизнисменот, а јавноста дозна за нив откако по неколку месеци врска пејачката дозна дека е бремена.

Сепак, таа го напушти Зеремески само месец и половина по породувањето. Причината поради која таа го напушти, никогаш не ја откри за јавноста.

Александра еднаш во отворено писмо на Инстаграм одржа лекција за совршен брак, иако и самата нема среќа во брачните води.

– Невозвратената љубов е едно од најтешките искушенија и страдања што може да ги доживее една личност. Но, треба да си признаеме себеси дека страсната љубов е таа што го носи во свет на илузии, идеализирање на она што го сакаме, честопати и покрај очигледните факти. Духовната љубов е таа што робува на човекот и предизвикува страдање, страв и сомнеж. Таквата љубов може да се изгасне исто толку неочекувано како што се појави. Колку и да звучи чудно, браковите обично се покажуваат многу кревки поради страсна љубов. Илузиите минуваат, и доаѓаат разочарувања. Кога не очекувате многу од маж и да го прифатите таков каков што е, па со сите негови маани, има многу помалку разочарување и бракот е постабилен. Најстабилните бракови не се засноваат на заљубување, на емоции што нè опиваат и го збунуваат нашиот ум, иако без романса нема љубов, туку на заеднички ставови, интереси, начин на живот и гледање на работите. Многу подлабока е љубовта што се стекнува за време на брачниот живот и се заснова на меѓусебно почитување. Во вашата ситуација, можни се две варијанти: или ќе најдете човек за кого ќе негувате мирна љубов и ќе се подготвите за семеен живот, или ќе најдете среќа во служењето на Бога – напиша тогаш Александра.

Еве како изгледа Жеремски.