Го оставила свршеницата поради Јелена Карлеуша: Познат турски актер е опседнат со српската пејачка (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Верувале или не, Јелена Карлеуша е причната за раскинувањето на љубовната врска на турскиот актер Миран Асланбеј и убавата Ерменка Сандра.

Според написите во медиумите, Сандра ја раскинала свршувачката бидејќи веќе не можела да ја поднесе „маѓепсаноста“ на својот свршеник со популарната пејачка.

– Миран и Сандра требаше да се венчаат во јуни, но изгледа ништо од тоa – открива добро упатениот извор, и додава: „Сандра го фатила актерот како буквално се губи додека ги гледа настапите на Карлеуша. Ма, тој буквално не се симнува од нејзиниот инстаграм-профил! Многу се изнервира поради тоа, ги спакува работите и го напушти станот во кој живее со Миран – открива изворот.