Го знаете вториот сопруг на Дара Бубамара од кого се разведе, а еве кој и беше прв со кого се омажи во тајност (фото)

ИЗВОРСкопје24
|

Пред неколку години, фолк пејачката Дара Бубамара стави крај на нејзиниот брак со бизнисменот Милан Кесиќ, со кого го има синот Константин, сепак, ретко кој знае дека пејачката двапати се омажила, а дека Милан е нејзиниот втор сопруг.

Во текот на последната деценија, Дара беше во брак со Лазар Дугалиќ, кој наводно бил уапсен неколкупати.

Дара тајно се омажи за Лазар во 2002 година, и тие се разведоа по пет години брак. Пејачката наскоро започна да се дружи со Милан Кесиќ, со кого се омажи во 2008 година.

Како што пишуваат српските медиуми, Лазар минал шест месеци затвор во Германија во 2003 година под сомнение за шверц на автомобили.

– Мојот Лаки не е криминалец и тој не е виновен за ништо. Сè беше наместено. Ми беше тешко додека беше во затвор и никогаш не пролеав повеќе солзи отколку во тие шест месеци. Одев да го посетувам секој викенд. Да се биде заедно е најдобриот доказ за тоа колку и двајцата се сакаме едни со други и колку е силна нашата љубов. Отсекогаш знаев дека Лаки е совршен за мене. Тој е вреден, убав, романтичен и нежен. Покрај тоа, тој е исклучително паметен и зборува на три јазика. Нашата свадба ќе биде свадба на милениумот, со илјада гости – рече Дара во тоа време.