Гоца Божиновска останала трудна уште како малолетна во средно училиште: Од овој познат маж ја родила вонбрачната ќерка

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Гоца Божиновска ја искуси улогата на мајка уште во средно училиште. Тогаш таа ја добила ќерката Јелена, а малкумина знаат кој е нејзиниот татко.

Имено, Гоца забременила со композиторот Раде Вучковиќ, кој тогаш бил оженет. Сепак, Раде му се колнел на таткото на Гоца дека е лудо вљубен во неа, иако веќе имал семејство. Но од тоа не излегло ништо.

Гоца била без работа, без пари и со скршено срце, па ја оставила Јелена кај своите родители. Нејзината ќерка пораснала со баба додека нејзината мајка пеела по кафани за да заработи.

Неколку години подоцна родила уште две деца во врската со Зоран Шијан.