Голем пожар во Ченто

ИЗВОРСкопје24
|

Попладнево голем пожар изби во скопската населба Ченто, на улицата Сава Михајлов. Според очевидци, на терен се четири противпожарни екипи кои се обидуваат да се справат со огнената стихија.

Засега нема официјални информации која е причината за пожарот.

фото: РRTSC видео Слободен печат