Гори автобус на ЈСП во Ѓорче Петров – ВИДЕО

ИЗВОРСкопје24
|

Во Групата Ѕид на собраќајниот срам е објавено видео каде што гори автобус на ЈСП.

Од ЈСП Скопје информираат дека на лице место е внатрешна контрола и се утврдуваат причините за несреќата, најважно е што нема повредени патници.

Се работи за автобус со број 5 кој сообраќа на релација од Дексион кон Ново Лисиче.