Гори камион во близина на кружниот тек кај Сарај (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Пред неколку моменти се запали камион во близина на кружниот тек во Сарај. Како што може да се види од фотографиите, камионот е целосно зафатен од оган, објави Алсат.

Нема извештај за човечка загуба и потешко повредени, туку само за материјална штета. Нема информации дали камионот бил празен или натоварен со роба.

Наскоро повеќе детали…