Гужва на ГП „Богородица“,еве по колку се чека за влез и излез од државата

ИЗВОРСкопје24
|

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информира АМСМ.

И утринава на ГП Богородица се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез и излез од државата е околу 45 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.