Хелена Роза: Бранко Црвенковски ме покани во кревет со него (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

Во вчерашното интервју за емисијата “Ексклузив”, познатата ТВ водителка Хелена Роза зборуваше за животот во Нов Зеланд со своето семејство, за македонската сцена, но и за фактот дека таа е првата јавна девојка која призна дека е во врска со друга девојка:

“Морав да го направам тоа за да ѝ дадам целосна поддршка на ЛГБТ заедницата. Премногу ми сметаше менталитетот овде и со тоа сакав да дадам пример дека и “нормален човек” може да биде дел од таа ЛГБТ популација”, вели Роза.

Помеѓу другото, таа раскажа и интересна случка поврзана со поранешниот претседател Бранко Црвенковски:

“Бевме во опуштено друштво, јас му реков: “Господине претседателе, кога ќе ми бидете гостин во емисијата “Во кревет со Хелена Роза”, а тој ми одговори: “Ако сакаш во кревет, можеме да одиме сега кај мене и да снимиме, но мислам дека само се шегуваше”, изјави ТВ водителката.

Во емисијата, таа зборуваше на многу теми, а истите можете да ги погледнете од видеото во продолжение: