Храбро издание: Адријана Алачки без шминка гордо го покажа природното лице со пеги (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Независно дали е на телевизија во „Вкусот на традицијата“ или пак на настап, пејачката и водителка Адријана Алачки е секогаш средена дама со шминка на лицето, фризура и спортско класична комбинација на облека.

Но, деновиве на својот Инстаграм се појави во едно сосема поинакво и неочекувано издание во какво не сме ја видиле досега.

Имено, таа реши да се почести во салон за убавина со третман за лице, а тоа мора да се изведе на чиста кожа.

Токму таква храбра фотографија каде го покажа лицето со пеги се најде на нејзиниот профил. Пегите за некого се слатки и изгледаат прекрасно, додека пак други ги покриваат.

Алачки во случајов се покажа во вистинско природно светло што неделава го направија Калиопи и Сузана Турунџиева.