Хрватите славеле во македонски ресторан во Загреб

ИЗВОРскопје24
|

Откако го освоија сребрениот медал, хрватските ракометари синоќа решиле да се опуштат во македонскиот ресторан „Свети Никола“ во Загреб. Домаќините на ресторанот се пофалија дека имале можност да ги нагостат ракометарите кои се вратиле од Стокхолм.

Во продолежение погледнете ги фотографиите: