И во петтата изгледа како млада девојка – Весна Ѓогани го покажа извајаното тело

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Весна Ѓогани веќе извесно време престојува во Црна Гора од каде секојдневно објавува фотографии, а судејќи по нив можеме да заклучиме дека Весна изгледа како девојче.

Имено, пејачката објави слика од хотелот, а нејзиниот рамен стомак и извајаните нозе не успеаја да останат незабележани. Весна позираше во зелен костим за капење кој го истакна нејзиниот исончан тен.

Инаку, Весна Ѓогани е српска поп-фолк, поп и денс пејачка. Таа е главен вокал во српската група Ѓогани, во која ја замени Слаѓана Делибашиќ во 2001 година.Како член на Ѓогани ја објави својата прва песна со наслов Понекогаш во 2001 година, а истата година го издаде и првиот албум Нови денови.