Игор Џамбазов со емотивна роденденска честитка: Таа ми е сè што имам и немам

ИЗВОРСкопје24
|

Актерот Игор Џамбазов (57) преку „Инстаграм“ ѝ го честиташе роденденот на неговата сакана, планинарката Илина Арсова.

Таа е сЕ што имам.
Таа е сЕ што немам.
Таа денес полни 38 лета.
Среќен роденден, среќо моја!, напиша Џамбазов.

Македонскиот шоумен инаку претходно често објавуваше фотографии со својата сакана, најпрво нивната врска никој не ја обелодени, но фотографиите говореа повеќе од зборови.