Има 53 години и два сина, а кога ќе се соблече во бикини двојно помладите и завидуваат

loading...

Славната манекенка Ели Мекфирсон како да не старее.

Австралиската убавица коjа е во шестата деценија од животот, има тело на кое многу можат да подзавидат.

Ели се сликала во бикини и покажала каква линија има во 54. година од животот.

Инаку Ели ја открила тајната на нејзината линија.

– Треба да пронајдете барем 45 минути движење, па макар и тоа да е едноставно. Шетајте го кучето, оставете го автомобилот дома и движете се до работа – рекла убавата Австралијанка и додала дека здраво се храни и дека сака да вежба во природа.

Вели дека не е на диета и дека не се оптеретува со клограмите.

– Не се фокусирам на тежината како на почетокот на манекенската кариера. Не ме интересираат бројките на вагата и кој број на фустан носам – искрено кажала Ели, која има два сина Арпад (19) и Аурелиус (14).