Има причина зошто постојано го носи: Харис Џиновиќ прв пат шеширот го тргна во јавност, еве како изгледа (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Една балканска кафанска вечер не може да помине без песните на легендарниот Харис Џиновиќ, тој на сцената е повеќе од 30 години, но освен во младоста јавноста никогаш го нема видено без шешир на главата.

Имено пејачот е познат по својот заштитен знак – шеширот, кој тој никогаш не го трга од главата. Во својот гардеробер веројатно ги има стотина, во секоја боја и сите одлично му стојат, но сега јавноста дозна и зошто постојано ги носи.

Екипата на шоуто „Папарацо лов“ имаше можност да го следи Џиновиќ и да фати несекојдневен кадар.

Имено, екипата го фати Харис со неговата сопруга Мелина во еден ресторан. На пејачот изгледа му беше топло, па реши да го симне својот шешир и на сите им покаже што се крие под него. Причината поради која тој посојано го носи на главата е тоа што косата на горниот дел од главата на пејачот повеќе ја нема, па веројатно не му се допаѓа како изгледа со проретчена коса. Погледнете: