Интересен ден го очекува Јарецот, ситни проблеми за Бикот – Дневен хороскоп (09.10.2019)

ИЗВОРСкопје24
|

Овен Работа Порано стекнатите вештини и генијалност во професионалниот потфат ќе ви донесе голема пофалба за придонес кон благосостојбата на целиот тим. Љубов Ви импонира флертување со лице од околината. Вие сте заводливи и нетрпеливи чекајќи го исходот. Зафатените Овни ќе имаат интересен ден денес.Изведете го вашиот партнер надвор, преземете иницијатива, и убаво забавувајте се. Здравје Корегирајте ја исхраната.

Бик Работа Наидувате на непредвидени компликации. Колегите не ги слушаат приговорите кои ги упатувате. Но, тоа не е причина за турбулентните реакции а кавгата може само скапо да ве чини. Љубов Објаснете му на вашиот партнер што може да очекува од вас без празни ветувања и претерувања. Поминете ја вечерта со вашиот партнер, далеку од дома, далеку од сите. Здравје Добро.

Близнаци Работа На повидок се непредвидени тешкотии во разговорот со колегите, но на вас е да останете професионални што е можно повеќе и над ситуацијата. Љубов Бидете искрени со личноста што ја сакате. Објаснете што ви пречи и што може да се коригира за да бидете двајцата посреќни. Здравје Стомачни проблеми.

Рак Работа На повидок се интересни настани.Водете повеќе сметка за она што го зборувате во друштвото на колегите. Деловниот потфат ќе има добар исход ако направите мудри потези. Љубов Лицето што го сакате е заинтересирано за вашите идеи и гледате поддршка во него. Отворете се малку повеќе, има некои работи што партнерот не ги знае за вас, кажете му на партнерот што мислите и замислувате. Здравје Добро се чувствувате.

Лав Работа Акцентот е на вашите амбиции и вашата желба да ги видите вашите резултати, но нема да успеете ако не најдете помош. Вашите колеги имаат впечаток дека сте премногу ситничави и во облаци. Љубов Кога станува збор за љубовта, ве советуваме да останете надвор од љубовни излети и флертувањее со странци. Како вљубените Лавови така и оние кои бараат партнер. Денес не е ден за флертување. Здравје Зајакнете го имунитетот.

Девица Работа Важно е да ја одржите вашата добра репутација и добрите односи со колегите. Во дијалогот постои недоразбирање, но од сето ова извлечете лекција. Љубов Вие сте многу внимателни кога станува збор за емоциите, и всушност копнеете по нешто ново. Разговарајте со вашиот партнер, нека вашиот партнер ви го даде тоа нешто „ново”. Здравје Добро.

Терезија Работа Сфаќате дека е време за некои нови решенија, но сеуште се залагате за некој вид на востановен бизнис. Во разговорот со колегите ги наметнувате своите ставови. Љубов На емоционалниот план сте револтирани од недостаток на внимание од страна на лицето што го сакате. Искрен разговор ќе го реши проблемот. Здравје Можни настинки.

Скорпија Работа Со цел да се реализираат деловните идеи, потребно е некој да ве поддржи. Чудо нема да се случи, а решение е да се добијат одредени податоци за задоволителни шанси. Љубов Употребете некој трик за заплашување на лицето што ви се допаѓа. А Скорпиите кои се во врска, укажете му на својот партнер повеќе разбирање.Предвечер фатете го партнерот за рака и одете некаде, каде и да е, само дека сте заедно. Здравје Добро.

Стрелец Работа Добивате многу известувања кои го покриваат клучот за решавање на некои од вашите грижи на работното место, само треба да ги разберете на соодветен начин. Љубов Вие и на вашиот партнер ви се допаѓаат целосно некомпатибилни нешта и вашите ставови се различни. Решение е договор со уважување на различните ставови. Здравје Одлично.

Јарец Работа Не прифаќајте сомнителен бизнис предлог. Чувајте ги вашите креативни идеи за себе, бидејќи ќе има подобро време да ги соопштите. Љубов Лицето што го сакате како да е збунето од некои од вашите постапки и бара објаснувања. Разјаснете ги работите на време и не туркајте ништо под тепихот. Здравје Напнати сте.

Водолија Работа Впуштањето во ризични решенија би можело да заврши на ваша штета. Сегашната ситуација на работното место не е многу добра и време е да се спречат можните опасности. Љубов Помалите проблеми на љубовен план можат да се надминат со поголем степен на разбирање. Сите проблеми што би можеле да ги имате денес би било убаво да се решат, па обидете се! Здравје Хронична болка.

Риби Работа Вие сте сигурни во себе и ја барате поддршка во вашите колеги. Поттикнете ја тимската работа и правилно делегирајте соодветни одговорности на колегите. Среќата е на ваша страна и кога станува збор за финансиски трансакции. Љубов Тајно сакате зафатена личност. Немојте непромислено да поттикнувате флертување. Здравје Добро се чувствувате.