Италијанската убавица се одмара од фудбалот, каде и да се појави сите погледи се вперени кон неа (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Неизоставениот дел од италијанскиот фудбал во последните неколку сезони, покрај сите фудбалери, тренери, стадиони и навивачи, секако една од нив е и спортската водителка Дилета Леота која што привлекува внимание каде и да се појави.

Така што, било да работи на нејзиниот канал „Скај спорт“, било да одмара, Дилета е во центарот на вниманието. Таа на социјалната мрежа на Инстаграм има повече од 4 милиони следбеници кои што активно ја следат, а прекрасната водителка и тоа како знае да ги израдува со фотографија или некој видео запис.

Имено, за време на летната пауза во фудбалот, таа се одлучи малку и да одмори заедно со нејзините пријателки.