Иван Исцелител со поддршка за Амди Бајрам за претседател (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Деновиве се поактуелна е темата за тоа кој се се кандидира за претседател на државава, но најмногу се пишува и зборува за амбициите и кандидатурата на Амди Бајрам. Дали ова ќе ја реши трката за претседател на Македонија не знаеме но тој ја доби поддршката од Иван Исцелител.

Инаку, Амди Бајрам минатата недела во гостување на телевизија 24 извади шише Кока-кола со неговиот лик и најави дека истите ќе се даваат за време на изборната кампања.

-Јас сум многу јак, имам поддршка од Македонците, од Албанците. Јас да ги убедувам? Самиот народ ќе си се потпишува за мојата кандидатура. Бренд си е бренд, нема што тука, рече Бајрам и извади шише со неговиот лик.

Тој појасни дека вакви шишиња веќе се штампаат, само немало да бидат Кока-кола, туку Амди-кола.