Иван купувал исти намирници во Германија и на Балканот, а на крајот ги спореди сметките- резултатот изненадува

ИЗВОРСкопје24
|

Хрватот Иван веќе неколку години живее во Германија , а често објавува видеа и го споредува животот на Балканоти во Германија.

Овојпат тој ги спореди цените во Германија и во Хрватска што на многумина им беше интересно.

Иван пазарел во Германија, а неговата сопруга во Хрватска ги купила истите производи.

Сакал да ги провери тврдењата дека во Германија се пониски центе за секојдневни намирници како што се : Тост, кисела павлака, помфрит, јајца, млеко, шеќер, брашно, масло, шпагети, кашкавал, вода, чиколадо и нутела, а на крајот ја покажа сметката па покажа дека во Германија навистина сметката е помала.