Избегнувајте го овој дел од градот: Голема гужва во сообраќајот низ Центар (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Голема гужва со колони од возила попладнево во центарот на Скопје.

Според фотографиите може да се забележи застој на најфрекфентните улици во градот, а со оглед на тоа што ова време скоро сите ги напуштаат работните места дополнително се создава метеж.

Поради тоа советуваме да го избегнете овој дел од градот и на тој начин да заштедите еден час од вашето време стоејќи во место во центарот на градскиот метеж.

Извор: ТВ21