Изгледа моќно и привлечно во новата улога: Бурак Озчивит на премиера во Кан, а сопругата прва му поласка (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

По подолг период популарниот турски актер Бурак Озчивит има нова филмска улога во турската акциона серија насловена „ Kuruluş Osman“.

Бурак има улога на моќен воин по име Осман, а премирата ја прикажува турската телевија АТВ.

Еден од најплатените актери во Турција, премиерата на новата серија деновиве ја имаше и во Кан каде на синиот килим позираше пред присутните фотографи.

Фотографиите ги објави на својот Инстаграм профил, а прва коментар со симбол од срциња му остави неговата сопруга, актерката Фахрие Евџан.

Инаку, македонската публика поседно го гледаше Бурак во улогата на Кемал во серијата „Карасевда“.

Погледнете дел од тизерот за новиот филм ТУКА.