Изгледаат како сестри: Кога ќе видите како изгледа мајката на Теа Таировиќ ќе подзинете

|

Пејачката Теа Таировиќ на јавноста и стана позната кога се појави како натпреварувачка во програмата на „Ѕвездите на Гранда“, а потоа популарноста ја стекна со провокативните изданија и певливоте хитови на кои ситее играат. Теа важи за кралица на бакшишот и многу атрактивна млада пејачка која на тој начин заработува многу пари. Според многумина, атрактивноста ја наследила од нејзината мајка Божица Малевиќ.

Додека се натпреваруваше во „Ѕвездите на Гранд“, нејзината мајка и беше огромен поддржувач, која неколку пати се појави да ја бодри нејзината ќерка. Мајката на Теа е витка русокоса која како и нејзината ќерка е љубител на пластична хир ургија. Судејќи според фотографиите и нејзините појавувања во емисии, Божица сака да се дотерува и да носи скапа облека. Кога за прв пат ја видоа и дознаа која и е мајка на Теа, многумина останаа со подзината уста!

Малевиќ во еден период работеше и како водителка на една телевизија, а она што е особено интересно е дека се појавила и во спотот за песната на фолк пејачот Милош Бојаниќ, каде нејзиниот партнер го глумел водителот Зоран Пејиќ Пеја.

Божицата повеќе не се појавува во јавноста, но нејзината ќерка често покажува колку е блиска со мајка си, споделувајќи заеднички фотографии на социјалните мрежи. „Ја прашувам мајка ми за се, вклучувајќи ја и кариерата, односите со луѓето, колегите, љубовните проблеми, мајка ми секогаш знае најдобро.

Мајка ми се меша дури и во моите љубовни врски. Се шегувам, јас малку претерувам, мајка ми не се меша во се, но секогаш ми е важно тоа што ми го кажува, ми сугерира дали некој не е добар за мене или ако се однесувам лошо ми привлекува внимание. Не ми се меша премногу во животот, но секогаш кога ќе ми се замеша, има право“ – ќе изјави Теа Таировиќ за „ДеТоксик“.