Изгоре локал во скопски Аеродром, полицијата го расчистува случајот

|

Денеска околу 04.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Аеродром настанал пожар во угостителски објект, сопственост на 33-годишниот Х.М. од Скопје, извести МВР.

Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица Скопје, додаваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.