Израснала во дом но животот имал поубави планови за неа – денес е една од најуспешните српски пејачки

ИЗВОРСкопје24
|

Таа е една од најпознатите српски пејачки денеска, но не секогаш животот бил добар кон неа.

Весна Џогани која денес е во групата Џогани и му е сопруга на Џоле, со кој имаат деца, пораснала во дом. Нејзината мајка затруднела вонбрачно и морала да ја остави.

Таа потоа била посвоена, но одржувала контакт со мајка си.

Потоа се приклучила на танчерската група и животот и се сменил од корен.

Инаку, таа сега го носи епитетот на најзгодна пејачка на српската естрада. Весна и после две породувања изгледа одлично. Нејзини деца се синот Адриан и ќерката Лаура.

Познато е дека таа редовно тренира и со години води уреден спортски живот па овој резултат и не е за чудење.

Весна и Џоле се во брак речиси 15 години и важат за еден од најскладните парови на јавната сцена.