Извади фотографија од архива: Вака изгледаше Ване Маркоски пред 28 години

ИЗВОРСкопје24
|

Детството е еден од најубавите и најмилите периоди во нашиот живот, а секој тежнее кон безгрижно и среќно детство, Македонските јавни личности често знаат да пребаруваат по своите албуми и да се потсетат на најубавите делови од живтот.

Водителот Ване Маркоски имаме прилика да го гледаме на Канал 5 телевизија, а зад камерите од многумина може да се слушне дека има среќна ѕвезда или пак дека е многу мил. Водителот често е активен на социјалните мрежи од каде што постојано објавува фотографии како од снимања, така и од зад камерите и од своите секојдневни активности.

Меѓутоа, Ване деновиве извади фотографија од архива која сигурно го навратила на еден убав и среќен период, па покажа како изгледал како дете.

„Пред 28 години“ додаде Маркоски во описот на фотографијата.