Ја гледате секој ден на ТВ екраните, а вака изгледаше како дете – погодувате ли која водителка е на фотографијата?

ИЗВОРСкопје24
|

Македонските јавни личности за време на кризата евоцираа многу спомени, па на социјалните мрежи на „Инстаграм“ имавме прилика да видиме како изгледале како деца, фотографии од нивните родители, венчавки….

Освен тоа некои се пофалија и со некои неоткриени таленти и покажаа дека знаат да готват во кујна.

Македонската водителка имаме прилика секој ден да ја гледаме на ТВ екраните во утринска емисија каде што и во вонредна состојба оди на терен и не известува за случувањата во Македонија.

Таа редовно е активна на социјалните мрежи и споделува фотографии од нејзните активности, нејзината ќеркичка, како го поминува времето дома….

Меѓутоа, деновиве евоцираше спомени од своето детство и сподели фотографија од архива покажувајќи како изгледала кога била дете.

„Битно шишките се тука“, пишува во описот.

Погодувате ли за која водителка станува збор?

На фотографијата е водителката Милена Антовска која на почетокот на годината направи промена на физичкиот изглед односно тогаш си направи шишки.

Милена како дете и Милена сега – како ви се допаѓа?