Ја глумеше мајката на султан Сулејман, а денес изгледа неверојатно – Нема да ви се верува колку години има (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Сите беа речиси „магепсани“ од неверојатната глума во турската хит серија Величенствениот султан Сулејман, а токму оваа серија се прикажуваше насекаде во светот и со тоа стана можеби најуспешниот турски проект до тогаш. Поголемиот број на актери токму со улогите во оваа серија се здобија со светска слава и ја поминаа отскочната даска во кариерата.

Небахат Чехре на сцената е многу долго време, за неа кариерата беше достигната до едно завидно ниво уште многу одамна, бидејќи таа претставува и првата турска модна икона и телевизиска ѕвезда со неверојатна популарност, сепак улогата на мајката на султан Сулејман, уште повеќе ја засили нејзината популарност и надвор од Турција.

На 15-годишна возраст ја освои титулата за „Мис Турција“ и денес после толку години сеуште плени со својата неверојатна убавина, а кога и да излезе на улица, фановите ја бараат за автограм.

Во хит серијата „Величествениот“, Небахат секогаш изгледаше отмено и елегантно, а и после толку години погледнете колку оекраснио изгледа актерка која пред некое време неверојатни 76 години. Едноставно блеска, а изгледа барем 20тина години помладо. Погледнете: