Јована Јоксимовиќ видно изнервирана, експресно реагираше по отказот: „Каква телевизија, таква и објава“! (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

По неколкудневно молчење, челниците на Првата телевизија конечно се обратија и со официјалното соопштение во кое навеле дека го раскинуваат договорот со Јована Јоксимовиќ и Срѓан Предојевиќ поради непочитување на работните обврски и со тоа ставија крај на понатамошните шпекулации во јавноста.

Неколку минути подоцна, очигледно видно инервирана, Јована ја сподели нивната изјава на своите Инстаграм приказни и покрај неа саркастично додаде:

– Каква телевизија, таква и објава.

Судејќи според овој коментар, очигледно е дека тие не се разделиле во пријателска атмосфера и дека во јавноста ќе се појават уште многу детали во наредните денови.