Јелена Розга плачеше пред публиката од она што го доживеа на сцена (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

Првото белградско издание на „ Music Week festivala “ започна вчеравечер на Ушќе, а честа да го отвори беше на Саша Ковачевиќ кој направи спектакуларна забава на отворено.

Хрватската пејачка Јелена Розга се качи на сцената , а белградската публика и приреди неверојатно изненадување.

Имено, на пејачката вчера и беше роденден, а публиката придружувана бендот и пееше роденденска песна, а потоа дочека на сцена и торта од организаторите на концертот.

Пејачката не го криеше своето воодушевување, заплака и им се заблагодари на сите.

Целото видео погледнете го ТУКА.

Инаку, Јелена Розга наполни 42 години.

Извор: vistina.mk