(ФОТО) Јована Јеремиќ крунисана во програма во живо: Низ солзи повторно во центарот на вниманието

ИЗВОРСкопје24
|

Јована Јеремиќ неодамна се најде во центарот на вниманието поради прозивката што и ја упати старлетата Тијана Ајфон и на која не сакаше да остане должна.

Водителката тогаш, како и секој викенд, посветено ја водеше „Ново утро“ на Пинк, а колегите и приредија изненадување по повод нејзиниот 31 роденден кој го слави денеска.

На Јовани и подарија круна, диплома и шампањ. Таа беше воодушевена од гестот и остана на работ на солзи радосници.

Нејзините соработници од емисијата донесоа и торта, а водителката со жива музика дуваше свеќички од роденденската торта.

“Оваа ми ги лечи сите фрустрации. Заборавам дека не бев ученик на генерацијата. Оваа 31-ва ми е најубава во животот, ви благодарам што ме прифативте. Благодарам на колегите и шефовите кои ме прифатија како да пораснав на оваа телевизија “, рече Јеремиќ. низ солзи.