Јованка Житарова со солзи во очите за мајчинството и борбата за децата: Зои и Картер ми се најважни во животот!

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Јова, односно Јованка Житарова пред повеќе од еден месец го промовираше видеото за темата „Биди сама своја среќа“ кое што има над 300.000 прегледи на Јутјуб што е голем успех за еден македонски изведувач.

Јова на музичката сцена токму со овој рефрен се врати после пауза од 10 години, а за време на истата се реализираше во улога на мајка, односно ги роди близнаците Зои и Картер за кои во повеќе наврати досега има истаканто дека се нејзино „СЕ“ во животот.

Деновиве беше и гостинка во „Бекстејџ“, а во рамки на гостувањето откри детали поврзани со нејзината кариера, но и приватен живот. Ги откри причиите за разводот со сопругот, па со солзи во очите прозборе за мајчинството и борбата за нејзините деца.

Целото интервју можете да го погледнете во видеото во продолжение: