ЈСП со важно соопштение: Од утре ново работно време

ИЗВОРСкопје24
|

Јавниот превоз од утре ќе функционира до 21 часот во согласност со одлуката на Влада за забрана за движење на населението во периодот од 21 до 5 часот.

Билетарниците и центрите за персонализација ќе работат од 6 до 19.30 часот.

И натаму не работи жичницата на Водно, а не сообраќаат ниту трите линии до Средно Водно (25, 25А и 25Б), како и туристичката линија „Сити тур“.

И натаму не важи бесплатниот превоз за возрасни лица во вторник, петок, сабота и во недела.