Каде се наврна снег во Македонија?

|

Македонија пат информира дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно влажни коловози.

Врнежи од снег се бележат на планинските превоји Стража, Ѓавато, Буково, Пресека и во Ресен, Крушево и Попова Шапка, но во моментов не преставува пречка за одвивање на сообраќајот.

На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.