Како да го освоите срцето на секој хороскопски знак

ИЗВОРСкопје24
|

Амбициозноста за некои е многу важна, а романтиката за некои е прва. Прочитајте како функционира секој од хороскопските знаци и што е она со што ќе може да ги освоите.

Овен
Бидете директни, нека бидат тие што ќе одлучат за нешто, да бидат авантуристи, дајте им простор.

Бик
Одете бавно и измерено, изгледајте добро, не играјте игри како „тешки да бидете добиени“, бидете самоуверени и лојални.

Близнаци
Флертувајте со нив, разговарајте многу, давајте им простор, бидете смешни и возбудливи.

Рак
Побарајте од нив помош, разговарајте за семејството, дружете се дома, бидете љубезни, грижливи и традиционални.

Лав
Ласкајте им, оставете ги да преземат иницијатива, да покажат наклонетост, да ги направите љубоморни, да покажете дека е забавно да се биде со вас.

Девица
Побарајте помош, изгледајте негувано, не глумете се, покажувајте здрав разум, бидете трпеливи.

Вага
Дајте им слобода, бидете љубезни, слушајте ги, изгледајте добро, бидете нивни најдобри пријатели.

Шкорпија
Бидете мистериозни, искрени и лојални, не кажувајте им што да прават.

Стрелец
Бидете смешни, искрени и коректни. Флертувајте со нив, дајте им простор.

Јарец
Покажете дека сте софистицирани и елегантни, бидете вредни и амбициозни.

Водолија
Бидете единствени, станете пријатели прво, дајте им слобода, изненадете ги, не бидете премногу емотивни.

Риби
Бидете романтични, подигнете ја нивната самодоверба, дајте им простор.