Како да зготвите здрава храна за помалку од 2 евра по оброк?

ИЗВОРскопје24
|

Авторката на блогот Pick Up Limes е нутриционист и експерт за минималистичко живеење. Нејзиниот канал на YouTube го следат повеќе од 2,2 милиони луѓе кои се желни да научат повеќе за здравата храна и минимализмот.

Во нејзиниот најнов пост, Садиа нуди неколку рецепти за здрава храна кои може да се подготват за малку пари.

Секој оброк по лице кој таа го предлага чини помалку од 2 евра, околу 120 денари, а рецептите се за 4 лица.

Во продолжение погледнете го видеото: