Како изгледа раскошниот дом на Ди Каприо од 1.700 квадрати (ФОТО)

|

Најголемиот холивудски заводник Леонардо Ди Каприо купи нова луксузна куќа на Малибу. Ова здание од само 1.7000 метри квадратни се наоѓа на самиот океан, на плажата попозната како „плажа на милјардерите“.

Куќата има три посебни објекти, главна куќа со четири спални соби, гостинска соба, теретана, базен и канцеларија.

Куќата има две тераси за уживање со поглед на плажата.

Уживајте и вие, макар преку фотографии.