Како на филмовите: Направете си викенд куќарка за 500 долари (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

Неверојатно колку е едноставна, но удобна мала викендица направена од природни материјали.

Изградбата го чинела само 500 долари, а резултатот е прекрасен.

Мала група пријатели му помогнала во изградбата на оваа неверојатна куќарка во која сите ќе уживаат. Доколку мислите дека не е возможно, погледнете ја нивната интересна приказна во видеото во продолжение: