Каков дедо таков внук: Малиот Аркан ќе се шета во уникатна патриотска количка (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Синот на Вељко Ражнатовиќ од мал ќе биде воспитуван по патриотски дух. Тој се пофали дека количката со која ќе го шетаат малиот Жељко ќе биде инспириран од неговиот дедо. На неа е испишано логото на Гардата на Аркан.

Со верба во бога и кралот и татковината. Слобода или с*рт-пишува на количката.

Од болница Жељкобеше доведен во колевка со тигар каков што имаше на времето неговиот дедо Аркан.

Богдана Ражнатовиќ се породи пред еден месец, на 3 јуни, кога таа и Вељко Ражнатовиќ го добија синот Жељко.

Само четири недели подоцна, Богдана ја врати старата линија и изгледа како воопшто да не родила дете, а уште од првата недела по породувањето е многу активна.

Неодамна својот сопруг го носеше на тренинг, а сега направи и кратко видео за време на нивната прошетка и стави емоџи кое претставува вежбање. Изгледа дека овој пати вежбале заедно, а она што е очигледно е дека Богдана има потполно рамен стомак.

Двајцата се во спортско издание, а Богдана е во кратка маичка која и го открива стомакот и нема шанси да не се запрашате како е можно за само еден месец да изгледа така.