Каков срам: Јелена Карлеуша не слушнала за Мајка Тереза?! – Видео

loading...

Српската ѕвезда Јелена Карлеуша кога се работи за модата е вистинска модна икона, а со својата појава секојдневно сака да привлече внимание и често успева во тоа, но овој пат изгледа дека фановите се разочарани. Не знаеме дали е грешка, шега или едноставно навистина толку не знае, но последниот гаф на Карлеуша не ги воодушеви многумина.

За време на интервјуто за ТВ Прва, Јелена Карлеуша посака да се пофали со новодобиениот подарок, но судејќи по она што имаме можност да го видиме во видеото, пејачката јавно се посрамоти, бидејќи излезе дека не знае која е Мајка Тереза… или Света Тереза од Калкута… за Гонџа Бојаџиу и да не правиме муабет!

Всушност, уверете се сами:

A post shared by ckakosmicka (@ckakosmicka) on