Капа долу за Марија Шерифовиќ: Помина 300 километри и ѝ ја исполни желбата на една девојка

ИЗВОРСкопје24
|

Марија Шерифовиќ дошла до информација дека одредена Азра има неопислива желба да ја запознае и дека ова е единствената желба што таа всушност ја посакува.

Пејачката истражила за кого станува збор, а потоа ги одложила сите нејзини обврски и веднаш отпатувала за Сараево. На Инстаграм, таа објаснила за што се работи и ги воодушеви своите следбеници на социјалната мрежа.

„Слушнав дека има една девојка по име Азра која има животна желба да ме запознае. Гледав во неколку нејзини интервјуа и само еден мал детаљ пресуди несомнено да ги одложам сите обврски и еве дојдов во Сараево да ја видам. Во интервјуто таа рече дека гледа и се перцепира себеси како суперхерој. Сите знаеме дека сум дете во душата, затоа знаев веднаш дека мора да биде некој посебен и бев во право – ова е девојче кое има Даунов синдром, но тоа е она што е помалку важно од фактот дека таа сака да ме види како европски шампион во џудо и дека ова е единственото нешто што таа го сака во животот. Што друго можам да кажам освен тоа што е огромна чест за мене “, рече Марија .

„Азра е двојно добра, двојно храбра, двојно поуспешна, двојно паметна, двојно емотивна. Што е најважно, не ги заборавајте луѓето вака, суперхероите што ги имаме во Босна и Херцеговина, Србија, Хрватска и на целиот Балкан. “Не заборавајте дека химната на вашата земја се интонира таму благодарение на нив. Што се однесува до мене, од денес па натаму, Азра, имаш другарка до крајот на животот”, рече пејачката со убавата фотографија заедно со девојката.

вистина.мк