Карлеуша очајна: Удрија по моите деца и болна мајка! Сакаат да ми го уништат бракот и семејствотото

ИЗВОРСкопје24
|

Приказните кои кренаа голема прашина околу наводнииот крах на бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, не беше на удар само Јелена туку и нејзиниот сопруг, ќерките и нејзината болна мајка Дивна.

Јелена тврди дека приказната во која разменувала пораки со фудбалерот Огнен Врањеш се тотални глупости, и многу ја боли што нејзиното семејство поминувало низ тешки моменти, особено што има две малолетни ќерки Атина и Ника,како и мајка и која е болна од рак на плуќа.

– Многу ме погоди чевечката омраза и потреба да ми го уништи бракот и семејството. Удрија по моите деца! Мајка ми сето ова тешко го поднесе- рекла Јелена дека нејзиниот брак со Душко ништо неможе да го уништи, бидејќи е посилен од се.

– Мојот брак е посилен од нападите на таблоидите. Љубов, доверба, тоа е посилно од секоја омраза. Душко навикнал на вакви работи и не сака да дава изјави. Генерално тој е човек кој нема лош збор и лоша мисла за никого. Сега видов кои ми се пријатели, а кои непријатели. Секако дека од естрадата не очекував поддршка, и додава:

– Повеќе нема да е занимавам со оваа тема, туку само со мојата работа. Ги повикувам сите на МАС доделување награди, каде што ќе ја изведам песната “Lajk”. Хејтерите ќе има што да лајкуваат и дискутираат – порачала таа.