Карлеуша му се нафрли на српски папарацо и го плукна во лице (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

Јелена Карлуша ги изгуби нервите во борбата против некои од српските медиуми за кои постојано објавува дека прават медиумски линч кон неа и нејзиното семејство.

Овој пат нештата отидоа многу подалку од коментар и судска тужба.

Имено, фотографот на српскиот портал Курир.рс сакаше да ја фотографира додека таа е во посета на гроб*т на мејзината мајка Дивна Карлеуша, по што пејачката пукна, излезе од автомобилот и тотално збесна кон фотографот Владимир Шпоровиќ.

На објавената снимка се гледа како таа приоѓа кон неговиот автомобил и почнува да вика, а во еден момент го плукна во лицето.

Станува збор за огромна сума: Eве колку пари троши Јелена Карлеуша за снимањата на Гранд

Јелена Карлеуша на секое снимање на „Ѕвездите на Гранд“ се појавува во оригинални модни комбинации, а откри дека чинат цело богаство.

„Откако сум во Гранд, а тоа веќе се четири години, на облека потрошив милион евра. Многу потрошив на Поповиќ“ изјави Јелена во „Ѕвезде Гранд Специјал“.

Карлеуша во една прилика изјави дека без сопругот не би имала пари за леб бидејќи сите пари ги троши на гардероба.

„Сите пари ги трошам на модни паричиња. Душко е задолжен да ги плаќа сметките. Сакам скапи работи.Ќе ја видам цената и ако е скапо, знам дека е квалитетно“ вели пејачката.

Така оваа пејачка има чанти кои чинат и по 14 000 евра, а неодамна во „Ѕвездите на Гранд“ се појави во комбинизон кој нема чини 5 155 евра.

Калруеша неодамна на настап се појави во комбинација на Мики Маус за која издвои 1200 евра.