Катарина Ивановска денес се радува бескрајно: Има голем повод за славење

ИЗВОРСкопје24
|

Македонската убавица, топ манекенката Катарина Ивановска во повеќе наврати не се штедела да сподели среќни моменти од незниот приватен живот. Посебно оние најубавите.

А еден таков сподели на Инстаграм. Нејзината ќеркичка Кира слави роденден. Тоа е прекрасно девојче со кристални очи, убавица како мајка и.

Нека ѝ е среќен роденденот!

За сега не можеме да кажеме на кого повеќе личи малата Кира, а веруваме дека таа допрва ќе го менува својот изглед, сеоак таа веќе е вистинска убавица па се надеваме дека од мама ќе го наследи и манекенскиот изглед, па во иднина ќе ја радува нашата земја со многу успеси и награди.