Кажа Да: Филип Кузмановски ја запроси својата девојка

ИЗВОРСкопје24
|

Филип Кузмановски реши да стави крај на ергенскиот живот. Тој ја побара за жена неговата девојка Моника.Станува збор за велешанката Моника Игнова, која патем е прва братучетка на неговиот соиграч од националниот тим, Дејан Манасков.

Македонскиот репрезентативец и велешанката во врска се повеќе од една година. Тој ја запроси Моника пред своите најблиски.

Игнова има 25 години, ги заврши додипломските студии на Правниот факултет во Скопје, а сега е на мастер студии на истиот факултет.

Црнокосата велешанка не пропушта ниту една можност да биде во друштво на саканиот, па редовно може да се види на трибините во салите низ Македонија, а одреден период беше присутна и на Мундијалот во Германија.